post

Dobry Dekarz > Blog > Orynnowanie > Czyszczenie rynien przed zimą

post cover

Czyszczenie rynien przed zimą

Konserwacja rynien jesienią

Zastanawiasz się, jak zadbać o rynny jesienią? Czyszczenie rynien przed zimą jest niestety żmudnym obowiązkiem niektórych posiadaczy orynnowania odprowadzającego wodę deszczową z dachu jest wymiatanie zanieczyszczeń przed zimą. Jeśli zaniedbamy tę czynność, odprowadzanie wody z orynnowania może okazać się problematyczne.

Mimo, że przez cały sezon w niezabezpieczonych rynnach zbierają się odpadki, to w okresie jesiennym jest to zpotęgowane ze względu na opadające liscie. Dlatego też czyszczenie rynien przed zimą jest tak ważne.

Nie obawiaj się jednak – konserwacja rynien przez zimą nie musi Cię przytłaczać. Istnieją niezawodne sposoby zapobiegające powstawaniu zatorów oraz zapychaniu się rur spustowych.

Metalowe siatki na rynnę

Czyszczenie rynien przed zimą

Czyszczenie rynien przed zimą

Jednym z rozwiązań zapobiegających zbieraniu się niepotrzebnych zanieczyszczeń na orynnowaniu jest instalacja metalowych siatek na rynnę. Są one o wiele bardziej trwałym rozwiązaniem niż najczęściej montowane siatki przeciw liściom wykonane z plastiku. Są wykonane z aluminium i przez długie lata mogą bez przeszkód spełniać swoją rolę.

Montaż siatek na rynnie jest szybki i łatwy, a działanie – sprawdzone. Płaska siatka na rynnę zabezpiecza rynnę gzymsową poziomą, natomiast siatka w postaci koszyczka funkcjonuje jako zabezpieczenie rury spustowej. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, sprawdź ofertę produktową na stronie producenta:

http://rynni.pl/akcesoria/siatki.html

Google map is disabled. Create an API key as per instructions here: https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/get-api-key