post

Dobry Dekarz > Blog > Orynnowanie > Parapety na wymiar

post cover

Parapety na wymiar

Parapety na wymiar wykonane z metalu

Najbardziej chyba rozpoznawalnym w Polsce rodzajem parapetów zewnętrznych są te wykonane z metalu, a pokryte wybranym kolorem, w zależności od ogólnej stylistyki budynku. Blacha służąca do wytwarzania parapetów stworzona może być przykładowo z aluminium, stali, tytancynku, miedzi. Blachy wykorzystywane przy produkcji parapetów zewnętrznych pochodzą od najlepszych dostawców na świecie i w Polsce, w śród których wymienić można huty: Hydro z Norwegii, VM Zinc, Pehamet, ArcelotMittal.

Metalowe parapety zewnętrzne. Parapety z blachy, aluminium, miedzi, tytanu

Parapety na wymiar

Blacha aluminiowa powlekana

Parapety produkowane na wymiar, pod indywidualne zamówienie usatysfakcjonują wymagania nawet najbardziej wymagających klientów indywidualnych czy też przedsiębiorstw. Ich długość może osiągnąć nawet 380 cm bez łączeń, dlatego też nadają się do zastosowania nawet w przypadku dużych okien.

Najczęściej wybierane parapety to te wykonane z blachy stalowej oraz aluminiowej, jednak bywają również przypadki instalowania tych wytworzonych z miedzi lub tytancynku.

Maszyna do parapetów

Osoby zajmujące się produkcją parapetów na wymiar bezpośrednio na placu budowy wykorzystują w tym celu specjalną maszynę, giętarkę aluminiową do blachy.

Giętarka do blachy z nożem rolkowym TrimCutter świetnie sprawdzi się w przycinaniu i gięciu wspomnianych parapetów, a także w dopracowywaniu innego rodzaju obróbek blacharskich. Poniżej znajdują się inne możliwości zagięcia blachy w maszynie do parapetów:

Obróbki blacharskie

Możliwości zaginarki

Chcesz wykorzystywać tego typu maszynę w swojej pracy? Firma Rynni organizuje również szkolenia dla dekarzy chcących nawiązać współpracę.

Inne obróbki blacharskie

Parapety są jedynie wycinkiem możliwości maszyn dekarskich i zaginarek. O wiele częściej mówi się w takich sytuacjach o produkcji całych systemów rynien ciągłych bez łączeń. W skład typowego, integralnego systemu rynnowego wchodzą: rynny ciągnione poziome, dekle, narożniki pudełkowe i paskowe (kornery), kolanka spustowe, rury spustowe, wieszaki rynien (haki), uchwyty rur. Wszystko to skompresowane w jeden system z jak najmniejszą liczbą łączeń jest samo w sobie gwarancją jakości.

Polecamy również odwiedzenie oficjalnej strony internetowej producenta rynien ciągłych. Systemy rynnowe oferowane przez Rynni zyskały uznanie w branży dekarskiej, a także wśród klientów indywidualnych.

Systemy rynnowe

Rynny w systemie ciągłym

Google map is disabled. Create an API key as per instructions here: https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/get-api-key