post

Dobry Dekarz > Blog > Orynnowanie > Rzygacze

post cover

Rzygacze

Opady deszczu i śniegu są wyzwaniem dla każdego dachu, a także jego konstrukcji. Z tego też względu pokrycie dachowe, orynnowanie domu oraz instalacja wodno- kanalizacyjna powinny być dobrze dopasowane i zamontowane tak, aby mogły wydajnie i bezawaryjnie współpracować ze sobą przy odprowadzaniu wody opadowej.

Rzygacze rynnowe

rzygacze

rzygacze

Wyzwaniem dla systemu rynnowego są płaskie dachy, balkony i tarasy, wymagają one szczególnego orynnowania i dopasowania rynien dachowych do specyfiki dachu. Na płaskich dachach, szczególnie duże opady stanowią obciążenie dla całej konstrukcji dachowej co może nieść ze sobą duże niebezpieczeństwo. Dlatego też zamontowanie odpowiednich rzygaczy dachowych jest niezbędne.

Rzygacz ozdobny

Rzygacze wykorzystywane były w odwodnieniach dachów attykowych już od wielu wieków. Charakterystyczne kształty ozdobnych głów zwierząt bądź ludzi wiążą się niezmiennie z elegancją i wdziękiem starych budynków. Również obecnie można stworzyć system rynnowy oparty o ten element. Rynek oferuje nie tylko ozdobne, wymyślne rzygacze do rynien miedzianych, ale również plastikowe czy metalowe rzygacze o prostych, delikatnych kształtach, pasujących do nowoczesnych elewacji.

Rzygacze tarasowe stają się świetnym rozwiązaniem, pozwalających zachować maksimum bezpieczeństwa związanego ze stałym odprowadzaniem nadmiaru gromadzącej się wody opadowej. Ponadto rzygacz rynnowy nadaje charakterystycznego wyglądu, wdzięku i elegancji każdemu budynkowi, na którym został zamontowany. Dlatego też coraz częściej decydują się na niego, nie tylko inwestorzy odnawiający stare kamienice, ale i osoby pragnące nadać swojemu domowi niepowtarzalnego charakteru.

Zapoznaj się również z innymi wpisami na naszym blogu: walcarka / zawijarka do rynien, haki do rynien.

Google map is disabled. Create an API key as per instructions here: https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/get-api-key