post

Dobry Dekarz > Blog > Orynnowanie > Walcarka Zawijarka do Rynien

post cover

Walcarka Zawijarka do Rynien

Walcarka Zawijarka do Rynien

Rynny ciągłe to rozwiązanie, które zrewolucjonizowało sposób, w jaki prowadzi się drenaż wody deszczowej. Brak łączeń sprawia, że cały system jest niezwykle szczelny, a wykorzystanie blachy stalowej powlekanej i aluminiowej powlekanej jako materiału wsadowego powoduje, że nie ma potrzeby konserwacji. Za produkcję najważniejszych elementów do tego systemu odpowiada walcarka do rynien, która niekiedy bywa nazywana zawijarką do rynien. Jest to urządzenie, które kształtuje blachę w odpowiedni sposób, tak, by powstała rynna pasowała do danego gzymsu.

Walcarka Zawijarka do Rynien

Walcarka Zawijarka do Rynien

 

Walcarka do rynien wykorzystywana jest przy formowaniu blach z aluminium, ocynku, tytancynku, miedzi i stali powlekanej. Jej działanie nie jest skomplikowane, i każda osoba zajmująca się montażem systemów rynnowych będzie w stanie szybko opanować sposób jej obsługi. Zawijarka do rynien posiada na swoim wyposażeniu specjalna gilotynę niewymagającą użycia sporej siły. Dzięki niej dekarz bez problemu jest w stanie przyciąć rynnę na odpowiednią długość.

W warunkach placu budowy istotne są również inne cechy wykorzystywanych maszyn. Walcarka do rynien napędzana jest silnikiem o mocy nieprzekraczającej 1 kW, co pozwala na swobodne jej zasilanie przy pomocy agregatu prądotwórczego. Ponadto maszyna ta jest stosunkowo niewielkich rozmiarów, dlatego jej transport nie nastręcza problemów. Wszystkie te cechy sprawiają, że zawijarka do rynien to idealna maszyna dla każdego, kto zamierza zająć się montażem rynien ciągnionych.

Profesjonalne walcarki do rynien oferowane są przez polskiego dystrybutora – firmę Rynni, która oferuje maszyny do produkcji dwóch profili rynny – 125 mm i 150 mm. Zachęcamy również do zapoznania się z innymi wpisami na naszym blogu, np. dotyczącymi siatki ochronnej na rynny czy systemów rynnowych metalowych.

Google map is disabled. Create an API key as per instructions here: https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/get-api-key