post

Dobry Dekarz > Blog > Orynnowanie > Siatka ochronna na rynny

post cover

Siatka ochronna na rynny

Rozpocząłeś już budowę swojego nowego domu? A może rozpoczynasz jego remont i znajduje się w nim między innymi zamontowanie siatki ochronnej na rynnę? Jeżeli zamierzasz to robić to świetnie, ponieważ siatka ochronna na rynny jest dość przydatnym elementem zabezpieczenia zewnętrznego domów oraz w niektórych sytuacjach także bloków mieszkalnych. Osłony rynny przed liśćmi przydają się oczywiście głównie w sezonie jesiennym oraz jesienno-zimowym, kiedy to drzewa pozbywają się liści, a coraz mocniejszy jesienny, chłodny wiatr rozwiewa liście po dworze. Bardzo wiele z nich osiada na dachach naszych domów, a następnie ześlizgują się one do rynien. Stąd właśnie siatka ochronna na rynny to bardzo dobry pomysł na zabezpieczenie naszych rynien.

Przed czym właściwie zabezpiecza siatka ochronna na rynny?

Mocna siatka na rynny

Mocna siatka na rynny

Najważniejszymi czynnikami, którymi kierują się właściciele budynków, aby osłaniać rynny siatkami to oczywiście korozja (potocznie mówiąc rdza), która powstaje w wyniki wilgoci oraz wody utrzymywanej zbyt długo przy powierzchniach metalowych. Jeżeli więc takie liście zgromadzą się w naszych rynnach, następnie spadnie deszcz to spora ilość tej wody jest niestety zablokowana, zatrzymywana przez pozostałe tam liście. To z kolei prowadzi właśnie do powstawania korozji w rynnach (jeśli nie są to rynny wysokiej jakości lub też produkowane w systemie bez łączeń, z mniejszym narażeniem na korodowanie), co oczywiście jest bardzo niekorzystne dla nich. To oczywiście prowadzi w dalszej przyszłości do konieczności wymiany systemów rynnowych, ponieważ korozja zaczyna wytwarzać dziury przez co woda upłynnia się w wielu miejscach. Należy także wspomnieć oczywiście o względach estetycznych rynien. Nikt prawdopodobnie nie powie, że według niego dziurawe rynny wyglądają ładnie. Co więcej, dziurawy system rynnowy może prowadzić do podmywania fundamentów i niszczenia elewacji.

Drugim powodem, dla którego montuje się osłony na rynny przeciw liściom jest oczywiście fakt braku konieczności porządkowania rynien minimum jeden raz w roku na wiosnę lub nawet w późnej zimie. Jeżeli ktoś ma co roku czyścić rynny w całym domu, to często osoby te wybierają konieczność jednorazowego wyczyszczenia rynny, aby nie było w nich żadnych pozostałości, a następnie założenie ochronnych siatek, aby nie było konieczność wykonywać czyszczenia rynien w kolejnych latach. W końcu siatki jest to jednorazowy wydatek, na który prawdopodobnie większość z nas może sobie pozwolić, a co jest ceną za możliwość posiadania czystych rynien bez śmieci, których to nie trzeba będzie sprzątać.

Siatka ochronna na rynny

Siatka ochronna na rynny

Wcześniej zamieszczane przez nas posty poruszały między innymi następujące tematy: parapety na wymiar, systemy rynnowe metalowe. Jeśli z kolei pragniesz zdobyć opisywaną tu siatkę w dowolnym kolorze lub też dowiedzieć się więcej na jej temat, zapraszamy do kontaktu.

Google map is disabled. Create an API key as per instructions here: https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/get-api-key